خانه / مطالب مرتبط / سرورهای فیسبوک هک شدند

سرورهای فیسبوک هک شدند

حتی یک غول بزرگ در دنیای تکنولوژی مثل فیسبوک هم دربرابر حمله هکرها آسیب‌پذیر است. اخیرا مشخص شده که هکرها یک بک‌دور (BackDoor) بر روی یکی از سرورهای شرکت فیسبوک نصب کرده‌اند (البته این سرور، سرور شبکه اجتماعی این شرکت نبوده است). نصب این بک‌دور برای سرقت جزییات اطلاعات ورود به سیستم کارمندان این شرکت به کار رفته است. گرچه مشخص نیست این اقدام چقدر موفق بوده و شخص نفوذ کننده را به اهدافش رسانده یا نه، اما مشخص شده اپلیکیشن انتقال فایل که بر روی این سرور قرار دارد مشکلات و آسیب‌پذیری‌هایی دارد که به هر نفوذکننده‌ای امکان به‌دست‌گرفتن کنترل آن را می‌دهد.

face2

حمله‌کنندگان به این سرور ممکن است ایمیل‌های کارمندان شرکت را چک کرده باشند یا با اتصال به شبکه مجازی خصوصی فیسبوک، امکان دسترسی به عملکرد داخلی این شرکت را یافته باشند. خوشبختانه مشکل مورد بحث، مشخص شده و به فیسبوک هم گزارش شده است. ظاهرا این شرکت در حال تحقیق بیشتر بر روی این موضوع است. این بک‌دور در حال حاضر دیگر روی سرور قرار ندارد با این حال چنین اتفاقاتی باعث خدشهدار شدن اعتبار امنیتی‌ شرکت‌های بزرگ می‌شود. ظاهرا حتی قدرتمندترین شرکت‌ها در حوزه تکنولوژی هم باید بپذیرند که گاهی در مقابل حمله هکرها آسیب پذیرند.

منبع مطلب : http://linestore.ir/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%87%DA%A9-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF/

درباره ی مهندس درویش زاده

همچنین ببینید

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

آیا اولین باری را که برای استخدام، قرار مصاحبه داشتید و می خواستید در مقابل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور