خانه / آموزش / چگونه سرگرمی‌ها تبدیل به درآمد می‌شوند‌؟

چگونه سرگرمی‌ها تبدیل به درآمد می‌شوند‌؟

به اشتراک بگذارید

پیرسون، نویسنده‌ای مستقل است که نوشتن حرفه‌ای را با تمرکز بر موضوعات سلامت و تغذیه از سال ۲۰۰۱ شروع کرد.
پس از فروش آنلاین هنر انتزاعی به مدت ۵ سال پیرسون کتاب علمی منتشر کرد که مراحل ایجاد یک کسب و کار موفق هنری آنلاین را شرح می‌دهد. پیرسون مدرک کارشناسی هنر را در سال ۱۹۹۷ از دانشگاه ریو گراند گرفت. اگرچه سرگرمی تفریح خوشایندی است و همچنین راه فراری از فشارهای زندگی روزمره است،‌ اما ممکن است شما بتوانید از آن برای به دست آوردن درآمد بیشتر جهت پرداخت صورتحساب‌ها یا پس‌انداز جهت خریدهای ویژه استفاده کنید.
در برخی موارد ممکن است شما حتی بتوانید سرگرمی‌تان را به یک درآمد تمام وقت تبدیل کنید. سرگرمی‌هایی مثل نقاشی، نویسندگی، هنرهای دستی، ورزش و عکاسی می‌توانند تبدیل به فعالیت‌های اقتصادی شوند. در جهت تبدیل سرگرمی به فعالیتی درآمد‌زا به موارد زیر که برگرفته از نظریات پیرسون است، توجه کنید:
۱- تقاضا: قبل از تبدیل سرگرمی به کسب و کار، شما باید مشخص کنید که آیا تقاضایی برای آنچه شما تصمیم به فروش آن دارید، وجود دارد؟ برای مثال اگر شما می‌خواهید آموزش گلف را ارائه دهید به گروه‌های گلف محلی ملحق شوید یا از طریق مرکز گلف محلی اطمینان حاصل کنید که مشتریان آنها علاقه‌مند به شرکت در کلاس‌های آموزش گلف هستند. به‌طور مشابه اگر شما تصمیم به فروش نقاشی‌های انتزاعی خود ‌دارید از گالری‌های منطقه خود و سالن‌های پژوهشی هنر آنلاین بازدید کنید تا مشخص کنید آیا بازاری برای آثار هنری شما وجود دارد؟

۲- طرح کسب و کار: به محض اینکه تصمیم گرفتید‌ سرگرمی‌تان را به منبع کسب درآمد تبدیل کنید یک طرح کسب و کار را پی‌ریزی کنید تا به شما در مسیر سودآوری کمک کند. طرح کسب و کار می‌تواند به جنبه‌های مالی و تجاری سرگرمی شما جهت دهد. داشتن طرح به شما کمک می‌کند که در فعالیتتان تمرکز داشته باشید و وام‌دهندگان و سرمایه‌گذاران را ترغیب کنید در جهت رشد کسب و کارتان به شما کمک مالی کنند.

۳- دستورالعمل: از طریق وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات طبقه‌بندی شده روزنامه‌ها کلاس‌هایی ارائه دهید تا به مردم در یادگیری سرگرمی‌تان کمک کنید. علاوه بر لذت بردن از بازی گلف،‌ نقاشی،‌ نویسندگی یا هنرهای دستی شما می‌توانید با ایجاد دستورالعمل برای دیگران به تکمیل درآمد خود کمک کنید. کلاس‌ها ممکن است در مراکز محلی مثل کتابخانه‌ها یا کافی‌شاپ‌ها برگزار شود. یا شما می‌توانید تدریس خصوصی در خانه خود یا خانه مشتری خود را نیز پیشنهاد دهید.

۴- مستقل کار کردن: سرویس‌های مستقلی را به مشتریان برای کسب درآمد از سرگرمی‌تان پیشنهاد دهید. اگر از نوشتن لذت می‌برید شما می‌توانید به سایت‌های مستقل بپیوندید و مشتریانی پیدا کنید که به اطلاعات آفلاین و آنلاین احتیاج دارند. شما می‌توانید از سایت‌ها برای کسب درآمد از سرگرمی‌هایی مثل طراحی وب‌سایت، برنامه‌نویسی‌، عکاسی، تولید فیلم و طراحی گرافیک استفاده کنید.

۵- مزایده آنلاین: از طریق مزایده‌های آنلاین محصولات خود را بفروشید. فروش هنرهای دستی، نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و جواهرات دست‌ساز از طریق سایت‌های مزایده آنلاین می‌تواند به شما در کسب درآمد بیشتر کمک کند.

۶- وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها: محصولات خود را از طریق وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها ترویج دهید. شما می‌توانید اطلاعاتی درباره سرگرمی‌تان فراهم کنید که به پیدا کردن وب‌سایت یا وبلاگ‌تان در موتور جست‌وجو کمک کند. این کار، کمک شایانی در جذب بازدیدکنندگان علاقه‌مند به خرید محصول شما می‌کند.

درباره ی مهندس درویش زاده

همچنین ببینید

با این ۱۰ ترفند بیشترین سود را از لینکدین ببرید!

ابزارهای رشد و توسعه استارت‌آپ ها   منبع: ونچوربیت یکی از قدرتمندترین ابزارهایی که برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور