خانه / آموزش / ۳۲ میلیون کاربر فعال اینترنت در ایران وجود دارد

۳۲ میلیون کاربر فعال اینترنت در ایران وجود دارد

به اشتراک بگذارید

۳۲ میلیون کاربر فعال اینترنت در ایران وجود دارد (منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)
همین یک جمله کافیست تا متوجه بشوید چه بازار نو ظهوری منتظر تفکرات مالی شما می باشد. می خواهیم در قدم اول شما را با کسب و کارهای اینترنتی (e-Business) آشنا نماییم. این نوع کسب و کار جدید بوده و با پیدایش کامپیوتر ، اینترنت، و توسعه ی جامعه ی خدماتی به عنوان یکی از سریع ترین کسب و کارها از نظر تعداد، سود و حجم در عرصه تجارت جهانی مطرح هستند.
بسیاری از افراد، کسب و کار اینترنتی (E-Business) را با تجارت الکترونیکی (E-Commerce) اشتباه می گیرند در حالیکه این دو مبحث با یکدیگر متفاوتند. به مجموعه فعالیتهای مربوط به کسب و کار از جمله مباحث بازاریابی، مالی، خرید و فروش، ارتباط با مشتریان، خدمات پس از فروش، همکاری با سرمایه گذاران و… که از طریق شبکه اینترنت انجام می‌گیرد کسب و کار اینترنتی اطلاق می‌شود.

این نوع کسب و کار به سرعت در اقتصاد امروز رشد و پیشرفت کرده است. خرید و فروش اینترنتی به کوچکترین کسب و کارها نیز این امکان و فرصت را می دهد که به مخاطبان خود در سطح جهانی با حداقل هزینه دسترسی پیدا کنند. امروزه بیش از ۹۰۰ میلیون نفر در سطح دنیا از اینترنت استفاده می کنند. ۶۹ درصد از این جمعیت، در طول ۹۰ روز، دست کم یک خرید از اینترنت داشته اند.با حضور کسب و کار آن لاین در سال ۲۰۰۴ درآمد جهانی کسب و کار اینترنتی به سقف ۷/۲ تریلیون دلار رسید. مهم این نیست که کار تجاری شما چیست، بلکه نادیده گرفتن ۷/۲ تریلیون دلار ممکن است؟ برای اینکه نشان دهید بخشی از این مجموعه هستید و مایلید که به آن خدمت کنید،‌ لازم است در حیطه www باشید. آنگاه خواهید دانست که رقیبان شما چه می‌کنند.
به عنوان نخستین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، باید علایق خود را بیابیم. باید ببینیم چه موضوعات کاری در زندگی ما وجود دارد که واقعاً به آنها علاقه مندیم و دوست داریم درباره آنها تحقیق کرده و چیزی بنویسیم. مهمترین دلیل برای این کار این است که مسیری که قصد حرکت در آن را داریم یعنی راه اندازی کسب و کار اینترنتی، به هیچ وجه مسیری هموار و راحت نیست و قطعاً با مسائل و مشکلات مختلفی در طول راه برخورد خواهیم کرد. اگر در حال کار روی موضوعی باشیم که صرفاً به خاطر اینکه حدس میزنیم مخاطب زیادی دارد؛ انتخاب شده است، دیری نخواهید پایید که همین مشکلات بین راه، ما را از ادامه مسیر باز می دارد. چرا که موضوع مورد فعالیت ما، چیزی نیست که واقعاً علاقه ای به آن داشته باشیم پس رها کردن آن بسیار آسان است و این یعنی برداشتن یک گام به عقب… . به همین دلیل انتخاب موضوع مورد علاقه شما، گامی کلیدی در شروع کسب درآمد از اینترنت است. توجه داشته باشید هرچقدر هم که موضوع انتخابی شما خاص باشد، باز هم هستند افرادی که در پی آن باشند. پس فقط به این نکته دقت نمایید که کار را با علائق خود شروع کنید. اما سئوال مهم: چطور علایق خود را بیابیم؟

یافتن علایق کاری
مسلماً موضوعات مورد علاقه برای هر شخص بی شمار است. اما برای ساختن کسب و کار اینترنتی و رسیدن به درآمد اینترنتی باید روی اصلی ترین موضوع مورد علاقه خود کار کنیم. اما چطور می توان این اصلی ترین را پیدا کرد؟ برای این کار پیشنهاد میکنم اینگونه عمل کنید: کاغذی برداشته و تک تک موضوعات مورد علاقه خود را بر آن بنویسید. روی آنچه می نویسید خوب فکر کنید و ببینید مثلاً اگر امروز آخرین روز زندگی شما باشد، به کدام یک می پرداختید؟ جواب این سئوال موضوع اصلی مورد علاقه شماست.

برای مثال نتیجه افکار یک فرد عادی را در نظر بگیرید (البته فقط برای مثال):
* نویسندگی
* اینترنت
* پول
* اقتصاد
* تحقیق درباره کسب و کارهای اینترنتی
* فوتبال
* لپ تاپ
* کتاب
* برنامه نویسی
* طراحی

در مرحله یک متوجه این نکته شدید که جهت انتشار افکار خود می بایست جای برای ثبت آنها پیدا نمایید. در فضای سایبر بهترین مکان برای ارائه افکار، محصولات و یا خدمات شما از کوچک تا بزرگ یک وب سایت می باشد. مهمترین دلیل توجیه کننده ی نیاز شرکتها به استفاده از راهکار بازاریابی الکترونیکی، تغییراتی است که در نحوه جستجوی اطلاعات توسط مشتریان صورت گرفته است.ممکن است در نگاه اول حیرت انگیز به نظر برسد ولی بسیاری از شرکتها، چه کوچک و چه بزرگ، باید به فکر توسعه ی یک راهکار منطقی در زمینه بازاریابی الکترونیکی باشند. پیشنهاد می نماییم مقاله ده دلیل برای لزوم داشتن وب سایت در استراتژی بازاریابی را حتماً مطالعه نمایید.

سایت خود را منتشر نمایید. بسیاری از افراد دقیقاً در همین مرحله دچار توهم می گردند. این افراد با توجه به اینکه بدون مشاوره افراد کارشناس دست به راه اندازی این سیستم ها می زنند در ۹۰ درصد حالات با شکست های سنگینی مواجه می گردند.
در این مرحله کار شما به عنوان یک مدیر آغاز می گردد. شما باید در دوره هایی مانند آموزش e-Business شرکت نمایید تا بتوانید ایده های اینترنتی خود را جامه عمل بپوشانید. بهتر می دانید که دانستن نکاتی که باعث شکست افراد قبلی شما شده است چراغیست روشن در راهی که در آن قدم گذاشته اید. عناوین بسیار متنوعی در بحث کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد که دانستن آنها برای سیستم اینترنتی شما حیاتی می باشد. اما نگران نباشید! این دوره های آموزشی بصورت کاملاً رایگان در آینده ای نزدیک برای شما برگزار خواهد شد.

راه های بسیار بسیار زیادی در تبلیغ رایگان اینترنتی پیش روی شما می باشد. از تبلیغ در تالارهای گفتمان های پر بازدید تا تبلیغ از طریق ایمیل های کاربران.
یکی از محاسن کسب و کار اینترنتی در همین است! » هزینه تبلیغ = صفر !
توسعه و رشد هر کسب و کاری در گرو آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان مرتبط با آن می باشد. بطور مثال اگر سایتی جهت آموزش معماری و فروش اسکیس بصورت اینترنتی راه اندازی نموده اید خیلی راحت می توانید تبلیغ سایت خود را بصورت رایگان و منظم به ایمیل کلیه دانشجویان، شرکتها و مهندسین همکار خود ارسال نموده و از بازار بوجود آمده برای خود کمال استفاده را ببرید.
این مهم نیست که شما یک نفر هستید، این مهم است که می توانید کار یک شرکت بزرگ معماری را انجام داده و پول آن ها را هم اینترنتی دریافت نمایید.

اما بخشی دیگر از کارفرمایان اینترنتی تمایل به هزینه نمودن درست و منطقی نیز دارند. اینگونه افراد بسیار راحت می توانند از سایت هایی که تبلیغ شما را به هزاران کاربر اینترنتی نمایش می دهند استفاده نمایند.  یادتان باشد ۱ ریال هزینه کردن هم باید بر طبق اصول باشد.
بیشترین زمان جواب گیری یک کسب و کار اینترنتی ۶ ماه می باشد و بی شک این زمان می تواند کمتر و یا بیشتر گردد. اینکه چقدر شما بر طبق اصول کاری e-Business عمل می نمایید مهمترین عامل در تغییر این زمان می باشد. کسب و کار اینترنتی پس از عملیاتی شدن نیاز به حمایت شما خواهد داشت. حمایت معنوی و نه مالی.
این بدان معنیست که باید همانند یک طفل آن را پرورش داده و بزرگ نمایید. این طفل در تولد یک سالگی خود می تواند درآمدی برای شما کسب نماید که دیگر نیازی به راهنمایی آن نداشته باشید. در منزل خود استراحت نمایید و سایت شما برای شما درآمد کسب می نماید. با یک مثال کوچک این بحث را توضیح می دهیم:
شما سایتی جهت راهنمایی و حل مشکلات رایانه ای کاربران راه اندازی نموده اید. اشتراک یکساله سایت شما ۱۰۰۰۰ تومان، ۶ ماهه ۵۰۰۰ تومان و ۳ ماهه ۳۰۰۰ تومان می باشد. سایت شما ۲ ماه اول بصورت رایگان عضو می پذیرد و بانک اطلاعاتی خود را با هزاران سوال و جواب کاربران پر می نماید. در ماه سوم کاربران جدید با یک سایت بسیار عالی جهت دریافت پاسخ سوالهای کامپیوتری خود آشنا می شوند. بی شک اشتراک ۳۰۰۰ تومانی ارزش آن بانک اطلاعاتی بی انتها را خواهد داشت.
اگر سایت با اصول کسب و کار اینترنتی پیش رفته باشد در ماه سوم باید به بازدید ۵۰۰ نفر در روز و در ماه ششم به بازدید ۱۵۰۰ نفر در روز رسیده باشد. اگر از این تعداد تنها ۳۰ درصد کاربر جدید باشند (حدود ۴۵۰ نفر) و از این تعداد کاربر جدید تنها ۱۰ درصد جذب شما بشوند و اشتراک ۳ ماهه شما را خریداری نمایند یعنی روزی ۴۵ نفر اشتراک ۳۰۰۰ تومانی شما را خریداری کرده اند. حساب اینکه ماهیانه و سالیانه چه درآمدی کسب می نمایید را بر عهده شما می گذاریم.
فراموش نکنید! شما در منزل خود استراحت می کنید، سایت شما اطلاعات کاربران را نگهداری می نماید، اکانت کاربر جدید را بصورت خودکار بفروش رسانده و فعال می نماید و کاربران از بانک اطلاعاتی که خودشان طی ماهها سوال و جواب تکمیل نموده اند استفاده می کنند. شما نه نیاز به منشی دارید و نه کارمند. خودتان رئیس، منشی و کارپرداز خودتان هستید.
هیچ شغلی، هیچ فعالیتی بدون زحمت به سرانجام نخواهد رسید. افراد تحصیل کرده می توانند در دانشگاه به دانشجویان درس بدهند اما همین درس را می توانند در اینترنت به هزاران کاربر ارائه نمایند. در کسب و کار اینترنتی مهم درک و دانش شما می باشد. اینکه چگونه این نوزاد کوچک را با اصول درست بزرگ نمایید مهمترین راز بقای شما در دهکده جهانی اینترنت می باشد.
کسب و کار اینترنتی = دفتر کار بدون مرز و ۲۴ ساعته شما جهت فروش توانمندی های شما
برای دریافت خدمات آموزش، مدیریت پروژه تحلیل و راه اندازی کسب و کارتان با شماره تماس ۰۹۱۵۸۱۱۴۵۶۴ و یا پست الکترونیک   ict_88@yahoo.com           با ما در ارتباط باشید.

درباره ی مهندس درویش زاده

همچنین ببینید

با این ۱۰ ترفند بیشترین سود را از لینکدین ببرید!

ابزارهای رشد و توسعه استارت‌آپ ها   منبع: ونچوربیت یکی از قدرتمندترین ابزارهایی که برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور