اگر برای تجارت پولی ندارید این راه ها را امتحان کنید

شما به هنگام تجارت ممکن است محدودیت بودجه داشته باشید، ولی این به معنای نداشتن گزینه های دیگر نیست. شما می توانید با پول کم تجارتی را راه بیاندازید، اگر که ترکیب درستی از مهارت، کار اخلاقی و کاربلدی بازاریابی را داشته باشید.
برای موفقیت در پروژه های تجاری مخصوصا در پروژه هایی که نسبت به آن هیجان زده اید، کمک می کند که درباره مهارت ها مخصوصا ترکیب مهارتهای موجود فکر کنیداین راهنمای ساده را داشته باشید، زمانی که برای تجارت پول کمی دارید کمکتان خواهد کرد یاد بگیرید که چگونه امروز پول دربیاورید.

۱- ایده هایتان را به اشتراک بگذارید.

چنانچه فکرمیکنید فکر و ایده شما کاملا منطقی و بازده دارد اما نیازها و بستر خاصی احتیاج دارد از قبیل سرمایه و تخصص های لازمه و غیره می توانید در یکی از این سایتها و مراکز معتبر حمایتی ازطرحها وایده ها شرکت کنید تا سرمایه گذاران و یا متخصصان و یا حتی مشاوران با شما در ارتباط باشند تا نیازهای طرحتان را برای عملی سازی بررسی و در یک قرارداد کاملا مطمئن با شما وارد کار تجارت شوند.

۲- چیزی درست کنید.

بله، درست کردن چیزی در ابتدا منابعی را برای هزینه می خواهد ولی در درازمدت ممکن است به فروش خوبی برسد. چیزی که می خواهید درست کنید به خود شما بستگی دارد ولی چندین جا برای فروش وسایلتان هست، سایت های فروش آنلاین( فروشگاه های اینترنتی ) بهترین جا برای فروش وسایل دست ساز، از زیورآلات تا اسباب بازی چوبی برای بچه ها، هستند.
بیشتر صاحبان تجارت تولیدات خودشان را در نهادهای مختلف برای بیشترین عرضه ممکن می فروشند. این خیلی مهم هست، همچنین شما باید مطمئن باشید که فهرست کالاهایتان در همه سایت ها به روز است. برای به دست آوردن منابع متفاوت فروش به سایت های اینترنتی سر بزنید.

۳-چیزی را بفروشید.

اگر نمی خواهید چیزی درست کنید ( یا فکر می کنید که خلاق نیستید ) چیزی را که قبلا دیگری درست کرده بفروشید. بیشتر صاحبان تجارت تولیداتی را که دیگران آن را درست کرده اند به نحوه مختلف به فروش می رسانند. این کار به روش های مختلف می تواند باشد.

فروشگاه های اینترنتی:

یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و یا با کمپانی های فروشگاه های اینترنتی مشارکت داشته باشید. این فروشگاه ها راهنمای خوبی برای فروش هستند. آیتم های خوبی برای به فروش رساندن تولیداتان هست.

۴- خدماتتان را بفروشید.

یکی از راه های شروع تجارت با پول کم یا بدون سرمایه، فروش خدمات به جای کالای فیزیکی است. انواع مختلفی از خدمات برای فروش هست که به سابقه یا علاقه شما بستگی دارد.
بعضی ها خدمات تخصصی نیاز دارند، مثل حسابداری . ولی بعضی ها خدماتی می خواهند که اطلاعات کمی در موردش لازم است، مثل منشی شخصی.
چون شما خدماتتان را می فروشید، نیاز دارید که اسم تان یا اسم کمپانی تان در معرض دید افرادی که خدمات لازم دارند، قرار بگیرد و برنامه تبلیغاتی داشته باشید. بعضی جاها که تبلیغات مجانی است می توانید تبلیغ کنید.همچنین بهتر است وبسایتی برای ارائه نمونه کار و فهرست تجارب خود داشته باشید. اگر می خواهید با راه و روش تبلیغات آنلاین آشنا شوید به سایت های تبلیغاتی مراجعه کنید.

۵- دادوستد وسایل مورد نیاز

متاسفانه، خیلی سخت هست که در شروع کار هیچ سرمایه ای نداشته باشیم. حتی نویسندگی و ایجاد سایت یک کامپیوتر و اینترنت نیاز داریم. با این وجود، راه های زیادی برای به دست آوردن منابع مورد نیاز برای شروع تجارت وجود دارد. برای مثال، اگر شما برای ایجاد سایت تان یک کامپیوتر لازم دارید، به همسایه تان بابت خرید سیستمش خدمات دهید و از کودکش مراقبت کنید.

۶_ از خدمات کم هزینه استفاده کنید.

همانطور که قبلا گفته شد، شما می توانید از سایت های اینترنتی برای تبلیغات خدمات و تولیداتان استفاده کنید، شما همچنین می توانید از این سایت ها برای ایجاد کمپانی خود استفاده کنید.
این یک راه بسیار خوب برای آیتم های تبلیغاتی هست و یا آیتم های دیگر که تبلیغات کمتری نیاز دارند.

شروع کردن تجارت نیازمند نبوغ و استعداد برای آنچه که می خواهید انجام دهید، هست. اگر شما کاری را شروع کنید که به آن علاقه دارید، رها های خوبی برای پیشرفت پیدا می کنید.

نتیجه گیری

۱_همواره به یاد داشته باشید برای پیشرفت و تعالی در تجارت سرمایه حرف اول را نمی زند. با سرمایه کم ، ولی با همت و پشتکار عالی می توانید انتظار پیشرفت فوق العاده ای را داشته باشید. درک صحیح از شرایط و باور داشتن تواناییهای خود برگ برنده شما در پیشبرد امر است.

۲_ثروتمند شدن سخت است، اما ثروتمند ماندن حتی از آن هم سخت تر است. دارایی شما همواره از بازار تاثیر می پذیرد و بازار هم که پستی و بلندی های خود را دارد. اگر شما در زمانی که بازار در شرایط خوبی به سر می برد، بی خیال باشید و استفاده حداکثر را نبرید، در زمان رکود محکوم به شکست و بازگشت به پله نخست خواهید بود. اگر ارتقایی در حقوق خود داشتید یا سهامتان سوددهی خوبی داشت، این مبلغ اضافه را پس انداز یا سرمایه گذاری کنید، زیرا قریب به یقین با روزهای سخت مواجه خواهید شد.

۳-ثروتمند شدن وابسته به سه چیز است: تلاش، فکر و سرمایه. هریک از این ابزارها برای سرمایه دار شدن نقش اساسی دارد. طبیعی است اگر پول کافی دراختیار داشته باشیم در واقع ثروتمندیم که می خواهیم ثروت مان بیشترشود.

وقت خود را سرمایه بدانید

۴-به جای اینکه چند ساعت در روز را به بطالت صرف کنید، سعی کنید برای کل روزتان برنامه ریزی داشته باشید. از هر زمانی برای یادگیری مطالبی مانند ساز و کارهای اقتصادی، عملکرد شرکت های بورس، مدل های ریاضی ساده و پیشرفته تحلیل مالی و … استفاده کنید.با رعایت همه این موارد آینده خوبی در انتظار شماست.

منابع : اقتصاد آنلاین ، مدیران

درباره‌ی سرکار خانم آذری کسب و کار الکترونیک

همچنین ببینید

۱۳ اشتباهی که نظر دیگران در مورد شما را برای همیشه تغییر می‌دهد

حتما می‌دانید که نحوه برخورد در اولین ملاقات خیلی مهم است؛ اغلب موارد، اولین برخورد …

۴ نظر

  1. ممنون ازمطلب مفیدی که دراختیارمون گذاشتید.

  2. راه اندازی یک کسب و کار نیازمند به سرمایه داره اما با راه هایی که در این مقاله بود نکات خوبی گفته شده بود

  3. خیلی از این راهها رو امتحان کردم ولی بازخورد خوبی نداشته.و م باید تو این کارها حتما بروز بود.

  4. یکی از راه های شروع تجارت با پول کم یا بدون سرمایه، فروش خدمات به جای کالای فیزیکی است. انواع مختلفی از خدمات برای فروش هست که به سابقه یا علاقه ما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور