خانه / آموزش / چگونه سرگرمی‌ها تبدیل به درآمد می‌شوند‌؟

چگونه سرگرمی‌ها تبدیل به درآمد می‌شوند‌؟

پیرسون، نویسنده‌ای مستقل است كه نوشتن حرفه‌ای را با تمركز بر موضوعات سلامت و تغذیه از سال ۲۰۰۱ شروع كرد.
پس از فروش آنلاین هنر انتزاعی به مدت ۵ سال پیرسون كتاب علمی منتشر كرد كه مراحل ایجاد یك كسب و كار موفق هنری آنلاین را شرح می‌دهد. پیرسون مدرك كارشناسی هنر را در سال ۱۹۹۷ از دانشگاه ریو گراند گرفت. اگرچه سرگرمی تفریح خوشایندی است و همچنین راه فراری از فشارهای زندگی روزمره است،‌ اما ممكن است شما بتوانید از آن برای به دست آوردن درآمد بیشتر جهت پرداخت صورتحساب‌ها یا پس‌انداز جهت خریدهای ویژه استفاده كنید.
در برخی موارد ممكن است شما حتی بتوانید سرگرمی‌تان را به یك درآمد تمام وقت تبدیل كنید. سرگرمی‌هایی مثل نقاشی، نویسندگی، هنرهای دستی، ورزش و عكاسی می‌توانند تبدیل به فعالیت‌های اقتصادی شوند. در جهت تبدیل سرگرمی به فعالیتی درآمد‌زا به موارد زیر كه برگرفته از نظریات پیرسون است، توجه كنید:
۱- تقاضا: قبل از تبدیل سرگرمی به كسب و كار، شما باید مشخص كنید كه آیا تقاضایی برای آنچه شما تصمیم به فروش آن دارید، وجود دارد؟ برای مثال اگر شما می‌خواهید آموزش گلف را ارائه دهید به گروه‌های گلف محلی ملحق شوید یا از طریق مركز گلف محلی اطمینان حاصل كنید كه مشتریان آنها علاقه‌مند به شركت در كلاس‌های آموزش گلف هستند. به‌طور مشابه اگر شما تصمیم به فروش نقاشی‌های انتزاعی خود ‌دارید از گالری‌های منطقه خود و سالن‌های پژوهشی هنر آنلاین بازدید كنید تا مشخص كنید آیا بازاری برای آثار هنری شما وجود دارد؟

۲- طرح كسب و كار: به محض اینكه تصمیم گرفتید‌ سرگرمی‌تان را به منبع كسب درآمد تبدیل كنید یك طرح كسب و كار را پی‌ریزی كنید تا به شما در مسیر سودآوری كمك كند. طرح كسب و كار می‌تواند به جنبه‌های مالی و تجاری سرگرمی شما جهت دهد. داشتن طرح به شما كمك می‌كند كه در فعالیتتان تمركز داشته باشید و وام‌دهندگان و سرمایه‌گذاران را ترغیب كنید در جهت رشد كسب و كارتان به شما كمك مالی كنند.

۳- دستورالعمل: از طریق وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات طبقه‌بندی شده روزنامه‌ها كلاس‌هایی ارائه دهید تا به مردم در یادگیری سرگرمی‌تان كمك كنید. علاوه بر لذت بردن از بازی گلف،‌ نقاشی،‌ نویسندگی یا هنرهای دستی شما می‌توانید با ایجاد دستورالعمل برای دیگران به تكمیل درآمد خود كمك كنید. كلاس‌ها ممكن است در مراكز محلی مثل كتابخانه‌ها یا كافی‌شاپ‌ها برگزار شود. یا شما می‌توانید تدریس خصوصی در خانه خود یا خانه مشتری خود را نیز پیشنهاد دهید.

۴- مستقل كار كردن: سرویس‌های مستقلی را به مشتریان برای كسب درآمد از سرگرمی‌تان پیشنهاد دهید. اگر از نوشتن لذت می‌برید شما می‌توانید به سایت‌های مستقل بپیوندید و مشتریانی پیدا كنید كه به اطلاعات آفلاین و آنلاین احتیاج دارند. شما می‌توانید از سایت‌ها برای كسب درآمد از سرگرمی‌هایی مثل طراحی وب‌سایت، برنامه‌نویسی‌، عكاسی، تولید فیلم و طراحی گرافیك استفاده كنید.

۵- مزایده آنلاین: از طریق مزایده‌های آنلاین محصولات خود را بفروشید. فروش هنرهای دستی، نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و جواهرات دست‌ساز از طریق سایت‌های مزایده آنلاین می‌تواند به شما در كسب درآمد بیشتر كمك كند.

۶- وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها: محصولات خود را از طریق وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها ترویج دهید. شما می‌توانید اطلاعاتی درباره سرگرمی‌تان فراهم كنید كه به پیدا كردن وب‌سایت یا وبلاگ‌تان در موتور جست‌وجو كمك كند. این كار، كمك شایانی در جذب بازدیدكنندگان علاقه‌مند به خرید محصول شما می‌كند.

درباره ی مهندس درویش زاده

همچنین ببینید

اولین قدم در راه اندازی کسب و کار الکترونیک

در کسب‌و‌کار معمولا کسانی موفق‌تر هستند که به دنبال درآمدهای پایدار هستند. درآمدهای پایدار معمولا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور