چگونه پولدار شویم؟

در گذشته پولدارشدن محدود به مردان و زنان میانسال بود. امروز به نظر می‌رسد نسل جوان اخباری از داستان موفقیت‌های معجزه‌آسای خود دارند و این را می‌توان به عصر انفجار اطلاعات و تحولات تکنولوژیکی امروز نسبت داد. این حقیقت که آنها بیشتر می‌آموزند و خودشان شانس موفقیت خود را رقم می‌زنند. این ریشه برتری آنها در مقایسه با نسل‌های قبل است؛ ولی آنها چگونه این کار را می‌کنند؟ راه انداختن هر کار تازه‌ای سرمایه می‌خواهد اما نه سرمایه میلیاردی، سرمایه اصلی افرادی که این روزها به اسم موفق و سرمایه دار می‌شناسیمشان هوش مالی، زمان‌سنجی، ابتکار و ریسک‌پذیری‌شان است.

وقتی حرف از راه انداختن یک شغل جدید و یک کسب و کار می شود سریع یاد یک مغازه ،دفتر کار شیک، کلی کارمند و برو بیا می افتیم که چندین میلیون سرمایه می‌خواهد. بعد هم منصرف می‌شویم و دچار افسردگی می شویم!

ما برای پولدار شدن بدون سرمایه به شما فقط ایده می‌دهیم این شما هستید که باید توانایی‌هایتان را بسنجید و با این ایده‌ها کسب خودتان را راه بیندازید. اینترنت در جیب‌های ماست و مردم هزاره جدید این واقعیت را پذیرفته اند که تمام زندگی خود را صرف یادگیری چیزهای جدید خواهند کرد و برای انجام این کار خرسند هستند. این گونه است که جوان‌ها می‌توانند پولدار شوند…

عوامل و رویکردهای فراوانی وجود دارند. ما اینجا هستیم تا در مورد برخی از این رویکردها و رفتارهای زندگی خوب که می‌توانند در رسیدن به این هدف زندگی مالی کمک‌تان کنند، بحث کنیم.

دانش آکادمیک فرا بگیرید

تصویر مرتبط

مهم نیست که دانش شما در رشته مورد نظر با تحصیل در مقطع دوره فوق لیسانس از بهترین دانشگاه های کشور حاصل شده باشد یا اینکه از طریق ثبت نام در یک دوره آموزشی بدان دست یافته باشید بلکه باید دانش فیلد مطلوب کاری خود را در حد قابل قبولی داشته باشید. حتی مواردی که رویکرد کاملا تئوریک دارند، در بعضی مواقع در پروژه های واقعی به کمک شما آمده و باعث تمایز شما از سایر همکاران تان می شود. در ضمن، هنگام استخدام نیز رزومه علمی شما تاثیر بهتری از سوابق نامعلوم و حتی غیرمعتبر کاری در نزد کار فرما خواهد داشت.

ابتدا شغلی برای کسب تجربه پیدا کنید

تا می توانید برای جاهای مختلف درخواست کار بفرستید و مصاحبه بروید. هنگامی که کار مورد نظر را یافتید آن را نگه دارید و سعی کنید تجارب لازم برای موفقیت های آینده را کسب کنید. تا پیدا شدن یک کار مناسب نیز می توانید در یک شرکت معتبر کارآموزی کنید و تجربه کسب کنید.

بهترین روش این است که بعد از کسب دانش در حوزه‌ی کاری مورد نظر در هر سنی که هستید، چند سالی در سازمان‌های موفق آن حوزه کار کنید و تا می‌توانید تجربه و شبکه‌ی خود را گسترش دهید و پس از آن، زمان درستی را برای خروج و اقدام به ایجاد کسب‌وکار خود انتخاب کنید. این کسب‌و‌کار می‌تواند فردی باشد، به عبارتی فریلنس کار کنید یا می توانید چند نفر از شبکه‌ی دوستان خود را قانع کنید و با هم کاری را شروع کنید. اگر هم سرمایه‌ای اندوخته باشید می‌توانید چند ماه یا حتی یک سال سرمایه‌گذاری و هزینه کردن را تحمل کنید تا کم کم چرخ کسب‌وکار شما بچرخد و بتوانید هزینه‌های خود را تامین کنید و پس از چند سال خواهید دید که شما کناری نشسته‌اید و دیگران این چرخ را برای شما می‌چرخانند و شما بیشتر وقت خود را یا در تعطیلات یا در هدایت یک سازمان بزرگ صرف می‌کنید و به عبارتی پولدار شده‌اید.

پولدار شدن از طریق اینترنت

نتیجه تصویری برای پولدار شدن از طریق اینترنت

اینکه کسب‌وکار خودکاری راه‌اندازی کنید که پیامک‌های واریز پول مرتب به موبایل‌تان ارسال شود چیز جذابی است. بسیاری از افراد رویای پولدار شدن با اینترنت را دارند ولی آیا برای آن وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند آنرا فرا بگیرند؟
راه انداختن یک سایت چندان هم پول نمی‌خواهد و بدون سرمایه هم می‌توان شروع کرد، به شرط اینکه ابتکار داشته، وارد حوزه‌ای بشوید که تخصص آنرا را داشته باشید، می‌توانید از آن کسب درآمد کنید.پس از آن هم بازاریابی موثر و فعال می‌خواهد که از عهده‌اش بربیایید.
اینترنت منبع درآمد خیلی خوبی محسوب می‌شود به شرط اینکه سعی کنید از زیر و بم آن اطلاعات بدست بیاورید و هر روز به دانش‌تان بیفزایید. یکی از منابع عالی کسب درآمد از تلگرام از سایت لاین استور است.

اطمینان دارم که بسیاری از جوانان امروز به خوبی آگاهند که اینترنت چه عظمتی دارد و هنوز زمینه‌های رشد آن به پایان نرسیده است. (مخصوصا در ایران، پتانسیل بزرگی برای پولدارشدن از طریق اینترنت وجود دارد) جایگاه خاص شما هر کجا که باشد، اهداف کسب و کاری شما هر چه که باشند، اینترنت می‌تواند در برخی راه‌ها به شما کمک کند. به جز موارد نادری که در آن اینترنت فایده خاصی ندارد، نمی‌توان اینترنت را نادیده گرفت. البته به شرطی که بتوانید راه خود را در آن بیابید و می‌دانیم که خیلی از جوانان می‌توانند.

برای ایجاد ارتباط، بازاریابی، موقعیت‌های تجاری، سرمایه‌گذاری، تحقیقات بازار، تحقیقات رقابتی و هر چیزی که فکرش را بکنید، می توان راهی یافت تا به صورت آنلاین انجام شوند. نمونه هایی از این دست از فعالیتها را در اینجا بیان میکنیم.

شراکت در فروش محصولات دیگران

در این روش شما محصولات یا خدمات دیگران را در سایتتان می گذارید. مطمئن شوید آنها به سایت شما مرتبط هستند. به طور مثال آن وب سایت سئو و بهینه سازی می تواند خدمات هاستینگ را نمایش دهد. زمانی که یک شریک تجاری پیدا کنید ، از او کدی دریافت خواهید کرد که لازم است آن را در سایتتان قرار دهید. با این کار هنگامی که یکی از بازدیدکنندگان شما روی لینک محصولات شریکتان کلیک کند ، کمیسیونی برای شما در نظر گرفته می شود.

تبلیغات

اگر وب سایت شما این قدر ترافیک دارد که بتوانید محصولات دیگران را در آن بفروشید ، شاید به اندازه کافی خوب هم باشد که تبلیغ کنندگان بابت تبلیغ در سایت شما هزینه پرداخت کنند. شاید از هزینه های خیلی کم مثلا کمتر از ۲۰ هزار تومان برای هر تبلیغ شروع کنید اما در نهایت می توانید این هزینه را افزایش دهید. دوباره تکرار می کنم ، مطالب سایت شما باید با کیفیت باشند.

حامیان مالی پیدا کنید

این کار با قراردادن تبلیغات در سایت کمی متفاوت است. همکاری با اسپانسر می تواند به دو صورت نوشتن یک مطلب مخصوص او و یا نمایش لوگوی او در بخش فوتر سایت باشد.

محصولات آموزشی خود را بفروشید

اگر شما در یک حوزه مشخص مهارت و دانش کافی دارید ، می توانید شروع به تولید محصولات مختلفی مثل کتاب های الکترونیکی یا ویدیوها کنید و آن ها را در وب سایتتان به فروش برسانید. شاید تولید و بازاریابی محصولاتتان وقت زیادی ببرد اما یک بار که همه کارها به درستی انجام شد ، می توانید فقط استراحت کنید و سودهای حاصل از فروش را ذخیره کنید.

از حق امتیازتان کسب درآمد کنید

سومین نمونه از راه های کسب درآمد در خواب مربوط به حق امتیاز است. اگر استعداد شما در زمینه موسیقی ، بازیگری و یا نویسندگی است می توانید از حق امتیازتان درآمد کسب کنید. به عبارت دیگر مردم برای استفاده از آثار و کارهای شما هزینه پرداخت خواهند کرد.

اگر به اندازه کافی استعداد ندارید اما هنوز دوست دارید از حق امتیاز کسب درآمد کنید ، واگذاری حق امتیاز را بررسی کنید. سایت ها و یا بازارهایی وجود دارند که شما می توانید حق امتیاز بخرید و بفروشید.

سایت های دارای حق عضویت ایجاد کنید

اگر خود را به عنوان یک متخصص معرفی کرده و کمی هم شهرت کسب کرده باشید ، می توانید وب سایتی ایجاد کنید که کاربران باید ماهانه مبلغی بپردازند تا بتوانند در آن عضو شوند به اطلاعات بی نظیری که شما در اختیارشان می گذارید دسترسی پیدا کنند. اطلاعاتی که هیچ یک از آنها تا قبل از عضویت در سایت شما نمی دانستند.

یکی از مثال های مورد علاقه من در این زمینه سایت Timothy Sykes است که ماهانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار از طریق فروش حق عضویت درآمد کسب می کند. این سایت در مورد نحوه کسب درآمد مردم از سهام کم ارزش اطلاعات می دهد.

یک پاسخگوی خودکار راه اندازی کنید

یکی دیگر از مدل های عمومی کسب و کار ، استفاده از پاسخگوی خودکار برای فروش خدمات ، محصولات و یا عضویت است. این همان جایی است که بازدیدکنندگان ایمیلشان را در سایت شما می گذارند و سپس یک ایمیل خودکار حاوی لینک دانلود محصولات یا خدمات با کیفیتی که شما ارائه می دهید را دریافت می کنند و پس از آن یک سری ایمیل های دیگر با هدف انجام ایمیل مارکتینگ برای آنها ارسال می شود.  برای انجام چنین کاری شما به سرویسی مثل OptinMonster نیاز دارید

وب سایت بفروشید

اگر وقت زیادی صرف طراحی یک سایت کرده اید و ترافیک زیادی به دست آورده اید ، شما می توانید سایتتان را در وب سایت هایی مثل Flippa معرفی و به فروش برسانید. نویسنده این مطلب وب سایت های زیادی را خرید و فروش کرده و از این طریق به درآمد زیادی نیز دست پیدا کرده است.

در ادامه زندگی نامه برایان تریسی از نویسندگان کتابهای خودیاری بیان می شود که بسیاری از کارهای خود را به صورت کتاب گویا ارائه داده است. موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است. برایان تریسی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برایان تریسی اینترنشنال است. او این شرکت را در سال ۱۹۸۴ در شهر ونکوور کانادا بنیان نهاد. این شرکت به ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه رهبری، فروش، اعتماد به نفس، هدف‌گذاری، راهبرد، خلاقیت و روان‌شناسی موفقیت می‌پردازد. برایان تریسی پیش از پایه‌گذاری این شرکت به عنوان مدیر ارشد عملیات در یک شرکت ساخت‌وساز مشغول به کار بود. او همچنین در زمینه فروش و بازاریابی، سرمایه‌گذاری، ساخت‌وساز، واردات، توزیع و نیز مشاوره مدیریتی فعالیت داشته است. او تاکنون ده‌ها کتاب نگاشته است. آثار او بدون اجازه یکی از پایه‌های اصلی بازاریابی شبکه‌ای در ایران است. او ۴ بار به ایران سفر کرده و در مرکز همایش‌های صدا و سیما به سخنرانی پرداخته است. ناشران گوناگونی در ایران، کتاب‌های او را ترجمه و روانه بازار کرده‌اند.

زندگی نامه برایان تریسی

نتیجه تصویری برای پولدار شدن از برایان تریسی

من در آغاز زندگی به جز داشتن یک ذهن کنجکاو از مزایای چندانی بهره مند نبودم.درمدرسه درس نمی خواندم و شاگرد ضعیفی بودم و دست آخر هم ترک تحصیل کردم. سالها به کارهای سخت یدی مشغول بودم و آینده ی امید بخشی را در پیش روی خود نمی دیدم.

در جوانی در یک کشتی باربری کار پیدا کردم و رفتم تا دنیا را ببینم . به مدت هشت سال سفر کردم ، کار کردم ، کار کردم و باز هم سفر کردم تا اینکه نهایتا بیش از هشتاد کشور را در پنج قاره جهان دیدم. وقتی دیگر نتوانستم کار یدی پیدا کنم به سراغ فروشندگی رفتم . از این خانه به آن خانه می رفتم و با درصد معینی که از فروش کالاها نصیبم می شد گذران زندگی می کردم . مدتها درگیر فروش اجناس مختلف بودم تا اینکه یک روز به اطرافم نگاه کردم و از خود پرسیدم : « چطور است که دیگران از من موفق ترند؟

آن وقت دست به کاری زدم که زندگی مرا از این رو به آن رو کرد . به سراغ فروشندگان موفق رفتم و از آنها پرسیدم که چطور کار می کنند . آنها به من گفتند که چه کار می کنند و من هم به نصیحت هایشان عمل کردم و فروشم بالا رفت . نهایتا آنقدر پیشرفت کردم که تبدیل به یک مدیر فروش شدم . در کار مدیریت فروش هم از همان استراتژی پیروی کردم تا یاد گرفتم کسانی که د کار مدیریت فروش موفق هستند چه کار می کنند و آنوقت خودم هم همان کارها را انجام دادم .
این جریان یادگیری و به کار گیری آنچه یاد می گرفتم زندگی مرا دگرگون کرد . هنوز هم مبهوت هستم که این کار چقدر ساده و بدیهی است . فقط کافی است یاد بگیرید که افراد موفق چه کار می کنند و آن وقت خودت هم همان کارها را بکنی تا به همان نتایج برسی . واقعا چه ایده جالبی است

مطلب خیلی ساده است . بعضی از افراد بهتر از دیگران عمل می کنند چون کارهای بخصوصی را به روش متفاوتی انجام می دهند . در واقع کارهای درست را با روش درست انجام می دهند ، بخصوص اینکه این افراد از وقتشان به نحوی بسیار بسیار بهتر از یک فرد عادی استفاده می کنند

به خاطر تجربیات ناموفقی که در زندگی داشتم یک نوع احساس ضعف و عدم کارایی در من شکل گرفته بود . در این مخمصه ذهنی گرفتار شده بودم که فکر می کردم کسانی که بهتر از من عمل می کنند واقعا بهتر از من هستند . آنچه یاد گرفتم این بود که این فکر ضرورتا درست نیست . آنها فقط کارها را با روش دیگری انجام می دادند و از نظر منطقی آنچه را که آنها یاد گرفته بودند من نیز می توانستم یاد بگیرم .
این برای من در حکم یک مکاشفه بود و من از این کشف هم مبهوت بودم و هم هیجان زده . هنوز هم هستم . دریافتم که می توانم زندگی خود را تغییر دهم و می توانم تقریبا به هر هدفی که برای خودم تعیین کنم برسم به شرط آنکه ببینم کسانی که در آن زمینه موفق هستند چه می کنند و سپس خودم همان کارها را انجام دهم تا نهایتا به همان نتایجی که آنها به دست آورده اند برسم

ظرف مدت یک سال پس از شروع کارم در زمینه فروش تبدیل به یک فروشنده طراز اول شدم . یکسال پس از آنکه وارد حوزه مدیریت شدم توانستم تبدیل به مدیر عاملی شوم که نودوپنج نفر نماینده فروش در شش کشور زیر دستش کار می کردند . در آن زمان بیست و پنج سال داشتم .
در طی سالها در بیست و دو حرفه مختلف کار کردم . چندین شرکت را تاسیس و راه اندازی کردم و از یک دانشگاه معتبر در رشته مدیریت بازرگانی مدرک گرفتم . همچنین توانستم زبانهای فرانسه ، آلمانی و اسپانیایی را یاد بگیرم و به عنوان سخنران ، مربی و مشاور با بیش از ۵۰۰ کمپانی همکاری کنم . در حال حاضر سالانه برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر سخنرانی می کنم و سمینارهایی برگزار می کنم که بیش از ۰۰۰ ۲۰ نفر شرکت کننده دارند.

در طول سوابق حرفه ای خود یک حقیقت ساده را دریافتم . کلید دست یابی به موفقیت بزرگ ، پیروزی ، احترام ، مقام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهمترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی ، آن را درست انجام دهی و تا آنرا به اتمام نرسانده ای دست از کار نکشی .

پیشرفت سریع و دست یابی به اهداف با شناخت قوانین جهانی موفقیت یکی از موفق ترین کتابهای برایان تریسی است که در کشور ما نیز ترجمه گردیده است .در این کتاب درباره نویسنده آن آمده است : نویسنده این کتاب در طی سی سال به هشتاد کشور دنیا سفر کرده است تا دلایل حقیقی این پرسش را بیابد که چرا وقایع به صورتی که هستند اتفاق می افتند . او پاسخ ها را به صورت قوانینی خلاصه کرده است که سال ها در دنیا به افراد مختلف آموزش داده شده است و تعداد بیشماری از مردان و زنان توانسته اند با به کار گرفتن لین اصول ، موفقیت ، خوشبختی و سلامت جسمی – روانی را در زندگی خود افزایش دهند .
یکی دیگر از کتابهای که از این نویسنده در ایران با اقبال عمومی روبرو گردیده است کتاب قورباغه را غورت بده است که در باره ۲۱ روس عالی غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان می باشد .
برایان تریسی درباره این کتاب گفته است : این کتاب برای این نوشته شده است که به شما نشان بدهد چطور در کارهایتان سریعتر پیش بروید . صفحاتی که در پیش رو دارید شامل بیست و یک اصل است که در مجموع قدرتمندترین اصولی است که که تا کنون در زمینه کارایی فردی کشف کرده ام . روش ها ، تکنیک ها و استراتژی هایی که ارائه می شوند کاریردی ، اثبات شده و سریع العمل هستند . روی هم رفته این ایده های بیست ویک گانه در مورد کارایی فردی مثل غذاهای آماده هستند که می توان آنها را در هر زمان و به ترتیب اهمیتی که در شرایط کنونی برای شما دارد به طور دلخواه مورد استفاده قرار داد .

. از دیگر کتاب های این نویسنده که در ایران ترجمه گردیده است می توان به موارد زیر اشاره کرد :
• رموز موفقیت برای زنان در زندگی و کار
• رموز اعتماد به نفس در زندگی وکار برای همه
• مدیریت زمان : رموز استفاده بهتر از وقت در زندگی و کار برای همه
• تمرکز روی هدف : روش های ساده و کارآمد برای آسان کردن زندگی ، دوبرابر کردن کارآیی و دست یابی به تمامی اهداف

منابع : لاین استور ، ویکی پدیا ، بورسینس ، چطور

 

درباره‌ی سرکار خانم آذری کسب و کار الکترونیک

همچنین ببینید

۱۳ اشتباهی که نظر دیگران در مورد شما را برای همیشه تغییر می‌دهد

حتما می‌دانید که نحوه برخورد در اولین ملاقات خیلی مهم است؛ اغلب موارد، اولین برخورد …

۸ نظر

  1. خیلی مقاله خوبی بود و نکات کاربردی خوبی داخلش بود مخصوصا زندگی تریسی خیلی جالب بود و خیلی خوبه که ما افرادی رو برای کسب و کار خودمان الگو قرار بدیم که اینقدر موفق شدن اونم از هیچی

  2. درحال حاضر همه قادر به کسب درامد هستند، شبکه های مجازی واقعا وضای وسیعی برای اینکار در اختیارمون قرار داده اند

  3. کلا آموزش کسب و کار الکترونیک اینترنتی و مجازی باعث رونق در کسب و کار ما میشود و آن را بهبود می بخشد

  4. خیلی راههای جالب و مهمی را گفتید همانطرگور که در نوشته اومده بعد از شروع کار تا وقتی تمومش نمردی دست از کار نمشی

  5. باتوجه به اینکه اینترنت در همه جا دیگه پیدامیشه ،کسب و کار اینترنتی و پول دراوردن کار سختی نیست،به شرطی که از ڮاری که میخاهیم انجام بدیم اطلاعات کافی و لازم رو داشته باشیم و وقت بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور