کسب و کار اینترنتی خانگی
کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی خانگی چیست؟

بسیاری از افراد هستند که در خانه خود و با یک دستگاه کامپیوتر و به همراه یک خط اینترنت کسب درآمد اینترنتی دارند. بله به همین سادگی، نه هزینه دفتر کار می دهند نه هزینه های اضافی مثل دستمزد کارمندان یا پول آب و برق و گاز! مجوز کار هم ندارند. اکثر کارآفرینان برتر دنیا کار و کسب شان را از خانه خود و جایی که در آن زندگی می کردند شروع کردند. جالب نیست؟

کسب و کار اینترنتی خانگی یکی از دلایلی است، که برای اینترنت بعنوان یک ابزار مدرن احترام زیادی قائلیم. کسب و کار اینترنتی خانگی بسیاری از خانواده ها را قادر کرده است، تا بتوانند بدون نیاز به ترک منزل و کودکان خود، کسب درآمد کنند. کودکان دنیای مدرن بشدت از بودن در کنار خانواده محروم هستند. کسب و کار اینترنتی خانگی براحتی میتواند این خلاء ایجاد شده توسط دنیای مدرن را جبران کند. براورده شدن نیازهای عاطفی فرزندان و رشد یک نسل سالم از حداقل مزایای یک کسب و کار اینترنتی خانگی به شمار میرود. کسب و کار اینترنتی خانگی یک مزیت دیگر هم ایجاد کرده است و آن دادن توان استقلال به زنان است. در بسیاری از جوامع سنتی ایرانی کارکردن زنان در خارج از خانه پذیرفته نیست ولی با بوجود آمدن کسب و کارهای اینترنتی خانگی زنان براحتی میتوانند بدون خروج از خانه درآمد بالایی کسب کنند. کسب و کارهای اینترنتی خانگی برای این زنان فرصت اشتغال و حضور مجازی در جامعه را مهیا خواهد کرد.

تصویر مرتبط

ما در این مقاله به شما می گوییم کسب و کار اینترنتی خانگی چیست؟ و چه مزایایی دارد و چگونه باید راه اندازی شود. سعی می کنیم روش های کاربردی کسب درآمد را ذکر کنیم تا ایده اصلی کسب درآمد از اینترنت را آموزش دهیم. به این ترتیب میتوان از این ایده های اصلی برای رسیدن به مشاغل جزئی تر استفاده کرد.

کسب و کار اینترنتی خانگی چیست؟

در بیشتر منابع خارجی تعریفی از کسب و کار اینترنتی خانگی نشده است. دلیل این امر این است که کسب و کار اینترنتی خانگی در واقع همان کسب و کار خانگی است که از طریق اینترنت انجام میشود. کسب و کارهای خانگی دارای ویژگی های خاصی هستند و از یک دایره مشخص خارج نمی شوند. هر کسب و کار اینترنتی که در خانه انجام شود و منجر به درآمد زائی شود کسب و کار اینترنتی خانگی نام دارد. بسیاری از افراد تا نام کسب و کار اینترنتی خانگی را می شنوند سریع فکرشان به سمت کسب درآمد از طریق سایت می رود و فکر می کنند کسب درآمد از اینترنت و به صورت خانگی فقط با داشتن یک وب سایت اینترنتی امکان پذیر است.

در صورتی که این گونه نیست! بلکه کسب و کارهایی هستند که بدون داشتن سایت موفق به کسب درآمد های میلیونی در ماه می شوند. اگر بخواهم نمونه اش را مثال بزنم کسب و کارهایی که از طریق پیج های اینستاگرام یا کانال های تلگرامی ایجاد شده اند. به عنوان مثال خانمی چرم های دست ساز درست می کند و از طریق پیج اینستاگرامش کارهایش را به مخاطبینش معرفی می کند. علاقه مندان به کارهای او هم از او خرید می کنند. بله به همین سادگی یک خانمی که کارهای دستی در خانه خود درست می کند می تواند از اینترنت درآمد زائی کند.

با افزایش کاربران اینترنتی و اینکه روز به روز به افرادی که گوشی های هوشمند دارند اضافه می شود بازار هدف خیلی خوبی در شبکه های اجتماعی در انتظار کسب و کارها است. به خاطر همین تو همین دو سه ساله کسب و کارهای خیلی زیادی در شبکه های اجتماعی و فقط از طریق همین شبکه های اجتماعی محبوب مثل اینستاگرام و تلگرام توانسته اند درآمد های بالایی کسب کنند. بدون اینکه هزینه های زیادی برای راه اندازی وب سایت و موارد دیگر بپردازند.

ولی یادتان باشد کسب و کارهایی که بر پایه شبکه های اجتماعی محبوب یک کشور بنا می شوند روزی می رسد که نابود می شوند. پیجی که در اینستاگرام یک میلیون فالوئر دارد و از طریق تبلیغات کسب درآمد دارد روزی که اینستاگرام محبوبیتی در بین ما ایرانی ها نداشته باشد می خواهد چه کار کند؟ دقیقا مثل کسب و کارهایی که در فیسبوک بودند و بعد از آمدن اینستاگرام نابود شدند.

در حال حاضر راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی خانگی یکی از موضوعات ضروری و حیاتی فعالیت های اقتصادی در کشور های پیشرفته به حساب می آید و کسب و کار اینترنتی خانگی در کشور ما در حال افزایش می باشد و بازدهی بسیار خوبی از کسب و کارهای اینترنتی خانگی به چشم می خورد.

در ایران بسیاری از خانم های خانه دار و حتی آقایان کسب و کارهای اینترنتی خانگی خودشان را شروع کرده و در حال حاضر درآمد های بسیار زیادی از طریق اینترنت و کسب و کار اینترنتی خانگی شان دارند.

پس تا اینجا فهمیدید کسب و کارهای اینترنتی خانگی چه مزایا و معایبی دارند. البته مزیت های آن خیلی بیشتر از معایب آن هستند.

آیا می خواهید کسب و کار اینترنتی خانگی داشته باشید؟

تصویر مرتبط

اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خانگی را دارید باید یک سری از موارد مهم را مد نظر داشته باشید.

اول از همه هدف شما از راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه هست؟ باید بدانید دقیقا چه کسب و کاری را و چرا می خواهید راه اندازی کنید. برای اینکه در ادامه کار حتما لازم است بدانید چه ابزارهایی لازم دارید. مثلا اگر می خواهید مثل همان خانمی که چرم دست ساز می ساخت کسب و کارتان را از طریق اینستاگرام شروع کنید نیاز به یک تلفن همراه هوشمند و یک خط اینترنت دارید. البته این فقط یک مثال بود.

اگر قصد دارید کسب و کار اینترنتی خود را در منزل خود را اندازی کنید باید بدانید کسب و کار شما چه چیزهایی لازم دارد. آیا کسب و کار شما نیاز به راه اندازی سایت دارد؟ بسیار خوب یک کاغذ بردارید و دقیقا بنویسید سایت شما در چه زمینه ای است و چه مواردی باید در آن اجرا شود.

برای اینکه بدانید دقیقا چه می خواهید از اینترنت کمک بگیرید. مثلا برای راه اندازی سایت دقیقا چه قدر سرمایه نیاز دارید آیا خودتان می توانید اقدام کنید. چه طوری؟ خب با یکی از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس می توانید سایتتان را طراحی کنید. اگر نمی دانید وردپرس دقیقا چیه باید در اینترنت به دنبال این جواب برسید. محتوای زیادی درباره وردپرس در اینترنت وجود دارند. به خاطر اینکه محبوب ترین سایت ساز و همچنین کاملا رایگان است.

البته فقط این اول کار است. همه چیز کسب و کار اینترنتی در راه اندازی یک سایت ختم نمی شود. به این فکر کردید که چه طور باید محصولاتتان را بفروشید؟ برای اینکه محصولاتتان را به صورت آنلاین بفروشید باید سایتتان مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی باشد. برای اینکه محصولاتتان به دست مشتریانتان برسد باید با اداره پست یا شرکت های واسط صحبت کنید و قرار داد ببندید.

 باید تحقیق کنید ببینید کسب و کارتان دقیقا به چه چیزهایی احتیاج دارد. شاید محصولاتتان دانلودی باشد و نیازی به قرار داد با اداره پست نباشد. شاید میزان سرمایه شما به قدری باشد که بتوانید تمام این کارها را به اشخاص متخصص بسپارید. مثلا طراحی سایتتان را به شرکت های طراحی سایت بسپارید. از طرفی شاید سرمایه شما کم باشد و مجبور باشید بیشتر کارها را خودتان انجام دهید. در این صورت باید اطلاعات خود را بالا ببرید. کاری ندارد از طریق اینترنت به سادگی امکان پذیر است. محتواهای رایگان و ارزشمند در اینترنت به وفور یافت می شود.

به هر حال راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی خانگی دارای مزایایی زیر است:

۱ – استقلال و آزادی نامحدود

۲ – برنامه ریزی ساعت کاری مشخص

۳ – تعادل منظم بین کار و زندگی

۴ – پایین بودن هزینه راه اندازی کسب و کار

۵ – بدون ریسک و شکست مالی

۶ – کار پاره وقت

۷ – فرصت و زمان زیاد

۸ – موفقیت مالی و کسب ثروت نامحدود

۹ – عدم نیاز به هزینه های اجاره و رهن دفتر کار

۱۰ – عدم نیاز به مجوز های زیاد

۱۱ – احساس راحتی بیشتر

۱۲ – مدیریت زمان و کنترل هزینه ها

۱۳ – مدیر و مسئول کسب و کار شخصی خود

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی خانگی

میزان سرمایه خود را مشخص کنید

تصویر مرتبط

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خانگی خود چه قدر سرمایه احتیاج دارید؟ آیا حتما سایت شما باید به صورت اختصاصی طراحی شود؟ آیا محصولاتی که عرضه می کنید حتما باید دارای بسته بندی های خاصی باشد؟ آیا در هزینه هایی که باید هر ماه برای کسب و کار اینترنتی خود کنید اعم از هزینه های سایت و تبلیغات خبر دارید؟ همه این ها رو قبل از راه اندازی کسب و کارتان باید مشخص کنید. باید بدانید چه قدر سرمایه احتیاج دارید تا بتوانید کسب و کار اینترنتی خود را در منزل لانچ کنید.

از توانایی های خود استفاده کنید

شاید شما نویسنده خوبی باشید. شاید طراحی سایت بلد باشید. شاید به زبان انگلیسی و مترجمی علاقه داشته باشید. و شاید در هر زمینه خاصی متخصص باشید. در این صورت یک قدم جلو هستید. به عنوان مثال اگر در تولید محتوا توانمند هستید می توانید مقالات سایتتان را خودتان بنویسید. در این صورت می توانید بازاریابی محتوا کنید و در هزینه تبلیغات خود صرفه جویی کنید.

منزل را برای کسب و کار خانگی خود آماده کنید

نتیجه تصویری برای کسب و کار اینترنتی خانگی چیست؟

مهمترین نکته این است که شما برای اینکه در خانه کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید باید محیط کارتان را از محیطی که منزل شما است و جایی است که با خانواده خود معاشرت می کنید متمایز کنید. برای این کار اتاق کارتان باید طوری باشد که خودتان باور داشته باشید اینجا محل کار شماست. یا اینکه ساعات کاری خود را مشخص کنید. اگر صبح انرژی بیشتری برای کار کردن دارید صبح کار کنید. اگر هم نه شب کارهایتان را انجام دهید. این بستگی به خودتان دارد.

زمانی که کار ندارید محل کارتان را ترک کنید. برای اینکه تلگرام یا اینستاگرامتان را چک کنید بهتر است روی کاناپه ای که در حال قرار دارد لم بدهید و این کار را انجام دهید. در محل کارتان فقط باید کار کنید نه چیز دیگه ای!

در ادامه چند کسب و کار اینترنتی در منزل یا کسب و کار خانگی اینترنتی زودبازده را به شما معرفی می‌کنیم.

ارائه‌ی محتوا

بلاگ‌ها، وبسایت‌ها، و حتی مجلات نیاز دارند تا محتوای‌شان را به‌روز نگهدارند. دست‌نوشته‌ها، عکس‌هایی که گرفته‌اید، یا دیگر مهارت‌های هنری‌تان را به‌کار بگیرید تا پول در بیاورید.

دوره‌های یادگیری در منزل

یادگرفتن یک مهارت جدید، درست مانند فرآیند آنلاین شدن ساده‌است. پس اگر مهارت یا تخصصی دارید زمان آن رسیده‌است که این تخصص‌تان را به‌کار بگیرید و دوره‌های یادگیری در منزل آماده کنید و بفروشید و به سود برسید.

گزارش‌نویسی

درباره‌ی موضوعی تحقیق کنید که مردم راه‌حلی برای آن پیدا نمی‌کنند، آن را به‌صورت یک گزارش آماده کنید و درقبال دریافت وجه آن را بفروشید.

وبسایت گوگل ادسنس

یک یا چند بلاگ یا وبسایت درست کنید و با نمایش تبلیغات گوگل ادسنس از آن‌ها پول دربیاورید.

خرید و فروش دامنه

آیا یک عنوان عالی برای یک دامنه برخورد کرده‌اید که هنوز کسی آن را انتخاب نکرده‌است؟ آن را بخرید و با سود بفروشید.

ورود اطلاعات

هر آدمی برای ورود اطلاعات به کسی نیاز دارد، ولی افراد کمی به این کار علاقه دارند. اگر از جمله افرادی هستید که به این کار علاقه دارند می‌توانید به صورت آنلاین کار پیدا کنید.

پر کردن فرم‌های نظرسنجی آنلاین

محققان برای پرکردن فرم‌های نظرسنجی به صورت حضوری تا روزانه ۳۰۰ دلار پرداخت می‌کنند. نظرسنجی‌های آنلاین پرداخت کمتری دارند، ولی اگر تعداد کافی را پر کنید، می‌توانید درآمد خوبی برای خودتان فراهم کنید.

جمع بندی و صحبت پایانی

اگر قصد دارید کسب و کار اینترنتی خانگی خود را شروع کنید باید بگویم شما هم می توانید به شرط اینکه نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره کردم را انجام دهید و رعایت کنید. فراموش نکنید بسیاری از کسب و کارهای میلیاردی که الان مشاهده می کنید روزی در منزل و در اتاق خواب صاحب کسب و کار شروع شده اند و به اینجا رسیده اند. پس هیچ وقت دست روی دست نگذارید. یک بار برای همیشه به توانایی های خود اعتماد کنید و کار اینترنتی خود را شروع کنید. مطمئن باشید شما هم می توانید جزء کار آفرینان اینترنتی برتر ایران شوید. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

منابع : لاین استور ، وب۲۴ ، همیار وب

 

درباره‌ی سرکار خانم آذری کسب و کار الکترونیک

همچنین ببینید

استراتژی خروج

استراتژی خروج استراتژی مناسب برای تغییر جایگاه شغلی از کارمندی به خود اشتغالی. (خویش فرمایی) …

یک نظر

  1. کسب و کار خانگی توسط اینترنت و رایانه بسیار عالیه ولی به شرطی که راه و رسم و نکات کلیدی اون رو بدونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی پشتیبانی تلگرامی لاین استور